Hatice Usulü Anne Tadında Yemek Tarifleri

Hatice Usulü Anne Tadında Yemek Tarifleri
Elbette Türk yemek kültürü, dünyada ilk üçe giren yemek kültürüne sahiptir.
Mutfağımızın bu kadar başarılı olmasının tarihi ve coğrafi birçok nedenleri vardır.
Özellikle yemek konusunda hala tartışmasız lider olan OSMANLI MUTFAĞI’NIN mirasçısı olmamız Türk yemek kültürümüzün en önemli payıdır.
Yine ülkemizin bulunduğu konum, yemek kültürümüzün gelişmesine ve ağız tadımızın çeşitlenmesine sebep olmuştur.
Yine her bölge ve hemen hemen her ilimizin kendine özgü yemek zenginlikleri vardır; Karadeniz mutfağı, Akdeniz mutfağı, Güneydoğu mutfağı gibi…
Ve nerdeyse her ilimizin de özel mutfak kültürü vardır; Konya mutfağı, Hatay mutfağı, Antep mutfağı, Urfa mutfağı gibi…
Yine Türk mutfağının gelişmesine en büyük katkı da tarihi medeniyetleri kucağımızda barındırmamızdır. Mesela taa günümüze kadar gelen Mezopotamya yemekleri, Çerkeş mutfağı,  Gürcü mutfağı ve yine çok zengin olan Arap mutfağı da bizim yemek kültürümüzü oluşturmamıza büyük imkan sağlamıştır. .
Bizim mutfağımızın sayısız çeşit yemekleri vardır. Ama ben özellikle “Haydi çarşıya çıkalım şu yemeği yapalım” dan çok, “Haydi mutfağa girelim şu yemeği yapalım” felsefesini hep göz önünde tuttum. Tariflerim pratik, kolay ve malzemesi her mutfağımızda olan malzeme ile yapılacak pratiktedir.
Her yemeğimi mutlaka yaptım ve sonra yazdım. Herkese kolay gelsin ve afiyet olsun.

Bir önceki yazımız olan Kahvenin Hikayesi başlıklı makalemizde Kahvenin Hikayesi ebook oku, Kahvenin Hikayesi epub indir oku ve Kahvenin Hikayesi kitabı indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir