Heves / Nisan 2008 Cilt:XVII Şiir – Eleştiri Dergisi

Heves / Nisan 2008 Cilt:XVII Şiir – Eleştiri Dergisi
Heves Şiir-Eleştiri dergisinin 17. sayısı yine dopdolu. Osman Konuk’un Küllük serisi bu sayıda İstanbul, İzmir, Adana ve Üsküp değinileriyle devam ediyor. “Edebiyat yapmadan” edebi bir metin yazılabilir mi? Bu sorunun cevabı Küllük’te saklı. Ersun Çıplak, “İzzz-et Olmak” adlı yazısında İzzet Yasar şiirini, şairin Dil Oyunları adlı kitabından hareketle masaya yatırıyor. Utku Özmakas, Osman Konuk’un Tehlikeli Belki adlı kitabını çözümledi; “süreksizlik” kavramı etrafında şekillenen yazı Osman Konuk şiiriyle ilgili bugüne kadar yazılan en isabetli yazılardan biri… Bu sayının son yazısı Avusturyalı genç şair Ann Cotten’ın avangardın geleneği üzerine notları.

Heves XVII’de şiirleriyle yer alan isimler: Ahmet Güntan, Murat Üstübal, Mehmet Öztek, Emrah Altınok, Mehmet Mümtaz Tuzcu, Fahri Güllüoğlu, Burak Acar, Gülce Başer, Bülent Keçeli, Hayati Yıldız, İdil Kızoğlu, Murat Sözer, Ron Padgett, Sadık Yaşar, Ersun Çıplak, Yavuz Altınışık, Ann Cotten.

Bir önceki yazımız olan Heves / 2010 Cilt:XXV Şiir - Eleştiri Dergisi başlıklı makalemizde Heves / 2010 Cilt:XXV Şiir - Eleştiri Dergisi ebook oku, Heves / 2010 Cilt:XXV Şiir - Eleştiri Dergisi epub indir oku ve Heves / 2010 Cilt:XXV Şiir - Eleştiri Dergisi kitabı indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir