Kampfplatz Dergi Cilt:1 Sayı:2 Şubat 2013

Kampfplatz Dergi Cilt:1 Sayı:2 Şubat 2013
Kampfplatz, liberal ve muhafazakar ezberlerin denetimine giren düşünce ortamına bir itiraz olarak kendisini duyuralı çok değil, yalnızca birkaç ay oldu. Ancak bu birkaç ay bile itirazının ne kadar haklı, çağrısının ne kadar acil olduğunu birden çok kez gözler önüne serdi. Egemen iktidarın neredeyse her bir yanımızı saran ve neredeyse hep bir ağızdan dolaşıma sokulan liberal ve muhafazakâr dili, kavramların sınırlarını kimi zaman fazlaca daraltarak –demokrasi gibi- kimi zamansa fazlaca genişleterek -terör gibi- ablukanın dozajını gün geçtikçe daha fazla artırıyor. Böylece neye nasıl karşı çıkılacağına da -18 Aralık ODTÜ direnişinde olduğu gibi- kimin nasıl savunulacağına da -‘‘Halkın Avukatları’’nın tutuklanmasında olduğu gibi- karar veriyor. İlk sayımızın arka kapağında ‘‘üç de yetmez beş tane!’’ demiştik; her türlü ironiyi boşa çıkarmaya muktedir olan iktidarın temsilcisi, yatak
odalarını bir kez daha ziyaret etti: ‘‘Bize dört-beş lazım’’. Yine üç kez beraat etmişti Pınar Selek; ‘‘üç de yetmez’’ diyerek kendi kararını bozan mahkeme tarafından tekrar yargılanıp müebbete mahkûm edildi; olağanüstü halin bir hukuk normu olduğunu bir kez daha gördük.

Bir önceki yazımız olan Kampfplatz Dergi Cilt:2 Sayı:6 Haziran 2014 başlıklı makalemizde Kampfplatz Dergi Cilt:2 Sayı:6 Haziran 2014 ebook oku, Kampfplatz Dergi Cilt:2 Sayı:6 Haziran 2014 epub indir oku ve Kampfplatz Dergi Cilt:2 Sayı:6 Haziran 2014 kitabı indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir