Kardeş Türküler & 15 Yılın Öyküsü (Karton Kapak)

Kardeş Türküler & 15 Yılın Öyküsü (Karton Kapak)
Kardeş Türküler projesinde, bu topraklarda yüzyıllarca bir arada yaşamış farklı kimlik ve kültürlerin arasından sesleniyoruz.
Binalar, sokaklar, kaldırınlar, müzikler, masallar, deyimler, danslar, yemekler… Bu topraklarda yüzyıllar öncesinden kök salmış ve bugüne kadar gelmiş “kültürel çoğulluk” gerçeğini görmezden gelip yok saymak mümkün değil !

İşte Kardeş Türküler’in yaptığı, bir hatırlatmadır…

“… İlkokulda, barış bize iki savaş arasında yapılan antlaşmalara atılan bir imza olarak öğretildi. Kardeşlik ise hep çocuklara özgüydü; büyüdükçe ne oluyorsa oluyor ve sözcük dağarcıklarından siliniveriyordu…
Kardeş Türküler, barış ve kardeşliğin sürekli kılınabileceğine olan inançtır…
Kardeşlik, geçmişte yaşanan güzel günlere bir gönderme olduğu kadar, geçmişi yanına alıp bütün kimlik ve kültürlerin eşit ifade hakkına sahip olduğu özgür yarınlara akan bir gelecek olmalıdır.
Kardeş Türküler, yarınlara yönelik bir arayıştır…”

Bir önceki yazımız olan Etnomüzikoloji Alan Çalışmaları 1 başlıklı makalemizde Etnomüzikoloji Alan Çalışmaları 1 ebook oku, Etnomüzikoloji Alan Çalışmaları 1 epub indir oku ve Etnomüzikoloji Alan Çalışmaları 1 kitabı indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir