Okul Öncesi Dönemde Müzik Eğitimi

Okul Öncesi Dönemde Müzik Eğitimi
Müziğin insanoğlunun varoluşuyla birlikte ortaya çıktığı ve milyonlarca yıldır gelişerek devam ettiği bilinmektedir. Mil­yonlarca yıldır varlığını sürdürmesi, insan hayatında doğal bir ihtiyaç olduğunun göstergesidir. Daha anne karnında iken hayatımıza giren müzik, duygu ve düşüncelerimizin temsilcisi olarak hayatımız boyunca dinleyici ya da üreten olarak var olan bir sanattır. Coşkunun, hüznün ve rahatla­manın temel destekçilerindendir. Eğitimde kullanılabilecek etkili bir araçtır.
Bu kitapta erken çocukluk döneminde müzik becerilerinin gelişimi, müzik eğitiminin gelişim alanlarına etkileri, müzik eğitiminde yapılabilecek etkinlikler ve örnekleri, farklı mü­zik eğitimi yaklaşımları gibi konulara yer verilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Okul Çalgıları Blok Flüt ve Vurmalı Çalgılar başlıklı makalemizde Doç. Dr. Dolunay Akgün Barış kitapları, Okul Çalgıları Blok Flüt ve Vurmalı Çalgılar ebook oku ve Okul Çalgıları Blok Flüt ve Vurmalı Çalgılar epub indir oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir