Orta Anadolu Volkanikleri Üzerinde Drenajın Gelişimi

Orta Anadolu Volkanikleri Üzerinde Drenajın Gelişimi
Bu kitap,  Yurdumuz, İç Anadolu Bölgesi’nde “Orta Anadolu Volkanikleri” olarak tanımlanan ve oldukça geniş alanlarda yayılış gösteren, çeşitli yaş ve cinsteki volkanik kayaçların oluşturduğu alanlar üzerinde kurulan drenajın morfometrik-morfografiközelliklerini tanımlamaktadır.
 
Karadağ, Karacadağ, Hasan Dağı-Keçiboyduran Dağı-Melendiz Dağı volkanik kütleleri üzerinde kurulan drenajın sayısal özellikleri belirlenmiştir.Volkanik kütleler üzerinde drenajın kuruluşuna etki eden morfodinamik denüdasyonal etken ve süreçlerin drenaj üzerine yansıyan sayısal verileri değerlendirilerek, söz konusu alanınNeotektonik dönemjeomorfolojik gelişimi aydınlatılmaya çalışılmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ekolojik Koşullara Göre Tekirdağ İlinin Arazi Kabiliyet Sınıflandırması başlıklı makalemizde Dr. Emre Özşahin kitapları, Ekolojik Koşullara Göre Tekirdağ İlinin Arazi Kabiliyet Sınıflandırması ebook oku ve Ekolojik Koşullara Göre Tekirdağ İlinin Arazi Kabiliyet Sınıflandırması epub indir oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir