Şiirden İki Aylık Şiir Dergisi Sayı:256 Kasım-Aralık 2014

Şiirden İki Aylık Şiir Dergisi Sayı:256 Kasım-Aralık 2014
Şiirden Dergisini yayımlamaya başladığımızda amaçlarımızdan biri de diğer ülkelerin şairleri ile samimi i-lişkiler kurmak, karşılıklı şiir çevirmek ve yazı yayımlamaktı. İkinci amacımıza çeviri güçlükleri sebebiyle tam olarak ulaşmış olmasak da ilk amacımız gerçekleşmiş durumda. Kısaca dergimiz yabancı ülke şairleri ile, ülkemizde hiçbir der-ginin şimdilik sahip olmadığı bir i-lişki ağına sahip. Bu ilişki gün geçtikçe daha da köklü bir hale geliyor. Kişisel ilişkilerimiz Şiirden Dergisi etrafında kurumsallaşıyor. Hedefimiz bu kurumsallaşmayı daha da kalıcı ve üretici bir boyuta taşımak olacak elbette. küçük İskender bundan sonra dergimizin sürekli yazarları arasında yer alacak. “Gece Dürbünü” başlıklı yazılarıyla dergimize renk katacak. Dergimizin sürekli yazar ve şairlerinden Müesser Yeniay da “Şiir Belleği” adlı köşesinde yazılarını sürdürecek. Gençlere ayırdığımız sayfalar ise her zamanki gibi zenginleşerek sürecek.

Bu sayının dosya konusu “Şiir ve Formun Siyaseti.” Metin Cengiz, Yaşar Güneş ve Zehra Betül Yazıcı, dosya konusunu yazdılar. Gelecek dosya konumuz ise “Şiir Eleştirisinin Neresindeyiz.”

Bir önceki yazımız olan Şiirden İki Aylık Şiir Dergisi Sayı:2 Kasım-Aralık 2010 başlıklı makalemizde kitapları, Şiirden İki Aylık Şiir Dergisi Sayı:2 Kasım-Aralık 2010 ebook oku ve Şiirden İki Aylık Şiir Dergisi Sayı:2 Kasım-Aralık 2010 epub indir oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir