Size Baba Diyebilir Miyim?

Size Baba Diyebilir Miyim?
Başlangıçta dünya dediğimiz dev bir labirent vardı, sonra büyük bir el uzandı.
İçine atıldığımız labirentten çıkmamızı sağlayan, duvara her çarptığımızda elimizden tutup bizi çıkış noktasına getiren, hastalandığımızda bizi bir dokunuşuyla iyileştiren, dört gözle işten eve dönmesini beklediğimiz, kimi zaman sevgisini açıkça gösteremeyen; ama uyuduğumuzda gelip bizi öpen, saçımızı okşayan; iyi ve güvende olduğumuzdan emin olduktan sonra kendisi uyuyan görünmez kahramanlar var bu kitapta. Yani babalar!
 
Edebiyattan sinemaya, sinemadan müziğe sanatın pek çok alanında yer verilir onlara. Hatta bazen tüm olay örgüsü onun etrafında şekillenir. Ona seslenişimiz bir notayla başlı başına bir eser bile olabilir. Hepimiz çocukluğumuzda, ilk gençliğimizde ya da hayatımızın bir döneminde mutlaka Süper Baba dizisinin jeneriğini duyup hüzünlenmişizdir ya da mutlaka ama mutlaka Babam ve Oğlum filminin bir sahnesinde ağlamışızdır. Yılmaz Güney’in “Babam dünyanın en güçlü adamıydı, bir ekmeği hepimize bölebiliyordu,” sözünün hepimizde karşılığı, bittabi vardır.
Gelin hep birlikte, bu ilk kahramanlarımızın babalık deneyimlerini okuyalım.

Bir önceki yazımız olan Öğrenmenin Elli Yüzü & Eğitime Dair 50 Etkili Hikaye başlıklı makalemizde Öğrenmenin Elli Yüzü & Eğitime Dair 50 Etkili Hikaye ebook oku, Öğrenmenin Elli Yüzü & Eğitime Dair 50 Etkili Hikaye epub indir oku ve Öğrenmenin Elli Yüzü & Eğitime Dair 50 Etkili Hikaye kitabı indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir