Sürdürebilir Bir Sosyal Öğrenme Alanı Olarak Okul

Sürdürebilir Bir Sosyal Öğrenme Alanı Olarak Okul
Okulun temel işlevlerinden biri bireyin sosyalleşmesini sağlamaktır. Okul, bireyin yeni kazanımlar elde etmesi için karmaşık bir sosyal öğrenme alanıdır. 
 
Toplumsal bütünü oluşturan her parça birbiriyle bağlantılıdır. Sosyal öğrenme alanı olarak okul,  birbiriyle ilişkili içinde olan bireyleri karşılıklı olarak etkilemekte ve davranış kalıpları kazandırmaktadır. Okul ve toplum ilişkisi bağlamında okul kurumu toplumda işlevselliği olan bir sosyal yapıdır.  İlişkisel sosyoloji perspektifinden okul, insan ilişkilerinin karmaşıklaştığı, örf, adet, gelenek, düşünce ve yaşam tarzı,  ideoloji, grup aideti,  mesleki kazanım vb. kavramlarda olumlu ve olumsuz davranış örüntüleri yaratmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Aldatma İmparatorluğu & Gülen’in ABD’deki Okul Şebekesi başlıklı makalemizde Aldatma İmparatorluğu & Gülen’in ABD’deki Okul Şebekesi ebook oku, Aldatma İmparatorluğu & Gülen’in ABD’deki Okul Şebekesi epub indir oku ve Aldatma İmparatorluğu & Gülen’in ABD’deki Okul Şebekesi kitabı indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir