Üstad Bediüzzaman Said Nursi & Hayatı Mücadelesi Eserleri-1

Üstad Bediüzzaman Said Nursi & Hayatı Mücadelesi Eserleri-1
Bir şahsiyet düşünün ki ömrü ilimle, irfanla yoğrulmuş; cehaletle mücadeleye adanmış; sürgün, zindan, eziyetlerle geçmiş; ama yılmamış boyun eğmemiş ve cesaretle hakkı haykırmaktan geri durmamış…
Sürgün edilmesi, Risale-i Nur2u meyve vermiş; zindanlara atılması, yusufi mekanlar için diriliş/ihya olmuş; eziyet ve hakaretlere direnişle sabır göstermesi ise dillere destan…

İşte bu eser, bu özelliklerle donanmış Üstad Bediüzzaman Said Nursi’nin hayatı, mücadelesi ve eserleri çerçevesinde kaynaklara dayalı bir çalışmanın neticesidir.
Tamamı üç cilt olarak çıkacak bu eser, toplam üç bölümden oluşmaktadır. Birinci cilt, Üstad’ın doğumundan Eskişehir zindanına; İkinci cilt;Eskişehir zindanından Denizli zindanına; son cilt ise Denizli zindanından vefatı dönemine kadar olup, Üstad’ın eserleri hakkında bilgi içermektedir.
Böylesine öncü bir şahsiyeti tanımak istemez misiniz?
İslam’ın izzeti, imanın hakikatleri ve Kur’an hizmetinin neşvü neması adında hayatını hiçe sayan öncüleri tanımak ve tanıtmak için okuyup, okutun!

Bir önceki yazımız olan Üstad Bediüzzaman Said Nursi & Hayatı Mücadelesi Eserleri-2 başlıklı makalemizde Muhammed Şakir kitapları, Üstad Bediüzzaman Said Nursi & Hayatı Mücadelesi Eserleri-2 ebook oku ve Üstad Bediüzzaman Said Nursi & Hayatı Mücadelesi Eserleri-2 epub indir oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir